Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o ruce a nehty

15. 11. 2007

Péče o ruce a nohy

Ke kráse i půvabu patří upravené nehty na rukou a na nohou, o které je potřeba se pravidelně starat. Alespoň jednou za týden bychom si tedy měly vyhradit čas na manikúru a pedikúru.

Nehet
Zdravý nehet je růžová, lesklá a hladká destička v průměru asi 0,5 mm silná. Je průhledná a skládá se ze tří až čtyř vrstev tvrdých drobných šupinek, které na sebe pevně přiléhají. Při růstu se nehet pohybuje po nehtovém lůžku, což je vrchní část posledního článku prstu těsně pod nehtem. Celý nehet je lemován nehtovou kůžičkou, a to po stranách a u kořene nehtu v oblasti lunuly (bílý měsíček), kde je nehet nejvíc připevněn. Všechny části nehtu je třeba upravovat a ošetřovat.

Pěstěné ruce
Ruce si myjte teplou vodou a toaletním mýdlem. Na mytí rukou nepoužívejte saponáty, přípravky na mytí nádobí apod., neboť pokožku nadměrně vysušují. Při velkém znečištění používejte malý kartáček, kterým za pomoci mýdla odstraníte špínu ze všech vrásek, záhybů a jinak nedostupných míst v okolí nehtu či pod nehtem. Po umytí ruce dokonale usušte a nakonec ošetřete krémem. Mytím se totiž z kůže odstraňuje mastný film, který pokožku chrání a chvíli pak trvá, než ho opět obnoví. Používejte proto speciální výživný krém na ruce. Při práci s chemickými přípravky, ale i špínou či saponáty při úklidu používejte gumové rukavice.¨

Přípravky:

Krém na ruce Silk & Cashmere

Zklidňující krém na ruce pomáhá chránit a zjemnit pokožku vašich rukou.

- Pomáhá udržovat hladinu hydratace pokožky
- Zvláčňuje, zjemňuje a chrání
- Obsahuje hedvábné proteiny a výtažek z kašmíru

Noční krém na ruce s mořskými minerály Swedish Spa

Tento vysoce výživný krém pro pokožku rukou a kůžičky nehtů působí v noci, kdy pokožka přijímá nejvíce hydratace. Díky výtažkům z mořských minerálů významně zvláčňuje a osvěžuje namáhanou pokožku.

Regenerační krém na ruce SSS

Regenerační krém na ruce SSS
krém zpomaluje stárnutí pokožky,
obsahuje mikročástice s komplexem proti
stárnutí pokožky a hydratuje, zjemňuje a
zpevňuje pokožku
Krém na ruce s lipozomy a rostlinnými výtažky
Pečuje: lipozomy s vitaminy A, C, E, panthenol a beta-karoten, rostlinné výtažky
Glycerinový krém na ruce Avon Care
Glycerinový krém na ruce Rich Moisture – linie s rostlinnými výtažky a vitaminem E, dodává intenzivní a dlouhotrvající hydrataci. Vitamin E, zvaný také „vitamin mládí“ – dodává pleti vitalitu a nádherný vzhled a přírodní rostlinné oleje pomáhají pleti udržet si dokonalou hydrataci, která je základem zdravé pleti.
Vyživující kúra na nehty v tužce se zeleným čajem

síla zeleného čaje

* vyživuje nehty i nehtovou kůžičku
* obsahuje výtažek ze zeleného čaje
* ve formě tužky pro snadnou aplikaci

Sada leštítek na nehty

Trojdílná sada leštítek je dokonalým nástrojem pro tvarování a leštění nehtů. Postupujte podle čísel a jednoduše očistěte, upravte a vyleštěte své nehty. Délka 14,2 cm
Sada na úpravu nehtů
2 pilníky s drsným povrchem
leštička
oválný kámen
špičatý kámen
velký kámen
sušička
Snadno a rychle tvaruje nehty, kromě toho nehty leští a usnadňuje zasychání laku.

Pilníky na nehty oboustranné